Marcin Przeździecki

O trenerze

1 dan
Pomysłodawca, założyciel, prezes, ale jak sam o sobie mówi przede wszystkim aktywny i uwielbiający swoją pracę trener Klubu Kuma Judo. Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Wieloletni zawodnik i wychowanek klubu AZS-AWF Warszawa. Swój warsztat szlifował między innymi pracując jako trener w klubie najwybitniejszego polskiego judoki Pawła Nastuli. Niedościgniony w pracy z najmłodszymi. Niestraszne mu nawet 25 osobowe grupy 3 latków. Drugą jego pasją jest narciarstwo zjazdowe, które z powodzeniem zaszczepia dzieciakom podczas zimowych obozów sportowych.

Paweł Bukowski

O trenerze

Posiadacz stopnia mistrzowskiego - 1 dan.
Trener Judo II stopnia.
Instruktor pływania oraz gimnastyki sportowej.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Swoją przygodę z judo rozpoczął 22 lata temu w klubie AZS AWF Warszawa, gdzie jako zawodnik startował zarówno na turniejach ogólnopolskich jak i zagranicznych.
Dzisiaj jego pasją i zamiłowaniem jest prowadzenie zajęć z najmłodszymi. Swój warsztat trenerski doskonali od 10 lat prowadząc zajęcia z dziećmi w wieku od 3 do 13 lat.
Aktualnie trener, vice prezes Kuma Judo.
Na zajęciach zwraca największą uwagę na bezpieczeństwo, dyscyplinę, a przede wszystkim na pozytywną atmosferę wśród ćwiczących.
Kolejną pasją trenera są dalekie podróże i poznawanie ciekawych ludzi.

Piotr Pojawa

O trenerze

3 dan
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Obecnie cały czas podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Sport w jego życiu odgrywa bardzo ważną rolę, przygodę z judo rozpoczął już w szkole podstawowej. Aktualnie posiada stopień mistrzowski 3 dan. Ponadto instruktor snowboardu oraz windsurfingu. Hobbystycznie lubi biegać, w niedalekiej przeszłości udało mu się ukończyć maraton biegowy. Posiada doświadczenie w nauczaniu i doskonaleniu judo dzieci i dorosłych. Na zajęciach zawsze zwraca uwagę by panowała pozytywna atmosfera, która ułatwia naukę i zachęca do ćwiczenia.

Radosław Koszczyński

O trenerze

3 Dan
Absolwent Warszawskiego AWF-u na kierunku Wychowanie Fizyczne. Instruktor Judo oraz Trener Kulturystyki. Posiadacz stopnia mistrzowskiego 3 Dan. Swoją przygodę z judo rozpoczął w wieku sześciu lat w Bydgoskiej Polonii, gdzie zaszczepiła się w nim pasja do Judo. Czynny zawodnik AZS AWF Warszawa. Były członek Kadry Narodowej seniorów oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy. Obecnie swoją pasję i wiedzę zdobytą przez lata sportu wyczynowego, przekazuje nowemu pokoleniu sportowców. Na zajęciach zwraca uwagę na bezpieczeństwo, dyscyplinę oraz dobrą atmosferę.

Asia Stankiewicz

O trenerze

Absolwentka Warszawskiego AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Trener Judo (stopień 1DAN), instruktor kulturystyki oraz fitnessu. Pierwsze kroki na macie stawiała w klubie UKS Rawa Mazowiecka, w wieku juniorskim zmieniła barwy klubowe na AZS AWF Warszawa. Multimedalistka Mistrzostw Polski wszystkich grup wiekowych oraz wielokrotna medalistka Pucharów Europy Juniorek oraz Seniorek. Przez lata swojej kariery zawodniczej członek kadry narodowej ( m.in reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorek) . Praca z młodymi judokami sprawia jej radość i satysfakcję. Jej treningi łącza rozwój sportowy oraz dobrą zabawę.

Mariusz Krueger

O trenerze

judo zaczął w wieku sześciu lat i szybko okazało się ze ma smykałkę do judo co potwierdziły jego późniejsze wyniki. Siedmiokrotny medalista Mistrzostw Polski członek kadry narodowej w latach 2010-2017 oraz zawodnik niemieckiej Bundesligi. W szeregi kadry trenerskiej kuma judo wstąpił przypadkiem ale kiedy okazało się ze ma podejście do młodych zawodników o czym sam nie wiedział a dzieci szybko go polubiły zadomowił się w klubie, jako trener u którego nadrzędną role na treningu gra dyscyplina oraz kształcenie dużej sprawności u młodych zawodników.

Ireneusz Łukowski

O trenerze

Trener judo - 1 DAN. Mgr wychowania fizycznego.
Swoją przygodę z judo rozpoczął w klubie AZS AWF Warszawa, gdzie trenował pod okiem takich trenerów jak Antoni Zajkowski srebrny medalista olimpijski. Judo to jego pasja, która zaraża dzieci, młodzież i dorosłych. Swoją wiedzę wciąż rozwija poprzez liczne kursy i szkolenia. Jego podopieczni zdobywają medali na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktualnie Mistrz Polski Weteranów.

Mateusz Garbacz

O trenerze

Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku fizjoterapia. Posiadacz stopnia 2 DAN. Z judo związany od 5 roku życia. W latach 2000-2020 reprezentant klubu UMKS Żak Kielce. W 2020 zmienił barwy klubowe na Kuma Judo. Od 2011 członek kadry narodowej. Jako zawodnik: reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy wszystkich grup wiekowych, multimedalista Mistrzostw Polski, zwyciężca oraz MVP New York Judo Open, Akademicki Mistrz Europy, medalista cyklu Pucharu Europy Seniorów oraz wiele innych. Jako trener kładzie nacisk na dyscyplinę, ale także pozytywną atmosferę. Zwraca dużą uwagę na przygotowanie ogólnorozwojowe.

Bartek Wiewióra

O trenerze

Na co dzień jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Judo trenuje od 5 roku życia, na pierwszy trening zabrał go tata do klubu UMKS Ostrowia, następnie w latach 2016-2020 trenował w klubie UMKS ŻAK Kielce, a od 2020 roku jest zawodnikiem AZS AWF Warszawa. W latach 2017-2020 członek Kadry Narodowej juniorów młodszych i juniorów. Na treningach zwraca uwagę na bezpieczeństwo, ogólnorozwojową dobrą zabawę. Poza judo interesuje się przygotowaniem motorycznym w sporcie.

Agnieszka Garbacz

O trenerze

Absolwentka studiów I i II stopnia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne. W trakcie trwania studiów uzyskała uprawnienia do prowadzenia zajęć judo jak również kulturystyki oraz fitness- nowoczesne formy gimnastyki. Obecnie dokształca się na studiach podyplomowych na kierunku Integracja Sensoryczna- diagnoza i terapia dzieci. Jej przygoda z judo rozpoczęła się w szkole podstawowej w klubie UMKS Żak Kielce. Od 7 lat realizuje się w pracy z dziećmi prowadząc zajęcia judo oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Jest również nauczycielem wychowania fizycznego.

Podczas swoich zajęć kładzie nacisk na bezpieczeństwo, dyscyplinę oraz rozwijanie pasji do sportu i aktywności fizycznej. Uśmiech, zadowolenie oraz fizyczny rozwój dzieci są jej celem na każdy trening.

Oleksii Lysenko

O trenerze

Student Warszawskiego AWF-u na kierunku Sport. Posiadacz stopnia mistrzowskiego 1 DAN. Swoją przygodę z judo rozpoczął w wieku sześciu lat na Ukrainie w miejscowości Zaporoże, czynny zawodnik AZS AWF Warszawa. Aktualny członek Kadry Narodowej Seniorów, 2-krotny Mistrz Polski Seniorów, medalista Mistrzostw Europy oraz wielokrotny medalista Pucharów Świata.

Obecnie swoją pasję i wiedzę zdobytą przez lata sportu wyczynowego przekazuje nowemu pokoleniu sportowców.

Michał Gruszka

O trenerze

Absolwent Warszawskiej AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jest Trenerem II Klasy Judo oraz Trenerem II Klasy Kulturystyki. Swoją przygodę z judo rozpoczął w wieku 11 lat w AZS AWF Warszawa, gdzie zaszczepiła się w nim pasja do tego sportu; wieloletni zawodnik tego klubu.

Obecnie swoją pasję i wiedzę zdobytą przez lata sportu wyczynowego, przekazuje nowemu pokoleniu sportowców. Na zajęciach zwraca uwagę na bezpieczeństwo, dyscyplinę oraz dobrą atmosferę. Jest również nauczycielem wychowania fizycznego.

Ewa Iwaszkiewicz

O trenerze

Absolwentka wydziału psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Sportu na Warszawskim AWF. Związana ze sportem niemalże od urodzenia. Jako zawodniczka Ujeżdżenia (jeździectwo) i kadrowiczka przez wiele lat reprezentowała Polskę, między innymi na Mistrzostwach Europy. Aktywność fizyczna towarzyszy jej w dalszym ciągu, czego efektem był niedawny udział w pierwszym półmaratonie.

Stale rozwija warsztat pracy uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach, pracuje pod superwizją. Posiada doświadczenie w pracy z zawodnikami sportów indywidualnych i drużynowych na różnym poziomie wyszkolenia. Współzałożycielka projektu Postaw na Głowę, na co dzień zajmuje się prowadzeniem konsultacji z zawodnikami, rodzicami i trenerami oraz warsztatów z zakresu psychologii sportu.

Bartosz Szyprowski

O trenerze

Absolwent Warszawskiej AWF z tytułem magistra, były zawodnik i członek kadry narodowej w Judo. Swoją pasję do sportu realizuje jako trener przygotowania motorycznego i zawodnik podnoszenia ciężarów. Z jego doświadczenia korzystają m.in. czołowi zawodnicy Judo w kraju.

Nieustannie poszukuje rozwoju swoich zawodników oraz własnych kwalifikacji trenerskich. Umiejętności trenerskie rozszerza na seminariach i szkoleniach u najlepszych specjalistów na świecie m.in. Borisem Sheiko i Carlo Buzzichellim. Jeden z niewielu trenerów w Polsce posiadających certyfikat systemu FRC (Functional Range Conditioning), z którego metod korzystają trenerzy najważniejszych organizacji sportowych: NBA, NFL, UFC, Westside Barbell. Certyfikowany trener przygotowania motorycznego NCSC (National Certificate in Strength & Conditioning), akredytowany przez: American Council on Excercise (ACE), National Academy of Sports Medicine (NASM), Athletics and Fitness Association of America (AFAA). W roku 2019 miał przyjemność pracy ze studentami na Warszawskiej AWF jako prowadzący specjalizacji trenerskiej oraz dwuboju olimpijskiego. Obecnie można go spotkać w TI fitness, gdzie pełni funkcje master trenera i szkoleniowca.

Zuzanna Ochenkowska

O trenerze

Studentka 3. roku wychowania fizycznego na warszawskim AWF, gdzie kształci się w kierunku instruktora akrobatyki sportowej; trenerka tańca sportowego. Związana jest z tańcem i akrobatyką od najmłodszych lat.

Uwielbia pracę z dziećmi, która daje jej ogromną radość. Na swoich zajęciach zawsze stara się połączyć ciężka pracę z dobra zabawą. Wielką satysfakcję sprawia jej przekazywanie swoich umiejętności młodym zawodnikom.Zapraszamy

do polubienia naszej strony na facebooku, dzięki której mamy z Wami nieustanny kontakt.

facebook.com/KumaJudo

Zamieszczamy tam bieżące informacje na temat zajęć, zawodów, obozów oraz konkursów :)

instagram.com/KumaJudo

Znajdziecie tu wiele fajnych zdjęć z klubowych zajęć judo oraz naszych obozów letnich i zimowych!

Klub Kuma Judo na Youtube

Zapraszamy także na nasz klubowy kanał z filmikami w serwisie YouTube!